wordpress

6 powodów, dlaczego warto korzystać z WordPressa

Jednym z często zadawanych przez klientów pytań jest: Dlaczego do edycji strony zdecydować się na WordPressa? Czy moja strona nie jest wystarczająco dobra? Dlaczego warto przejść na WordPress z innej platformy? W tym artykule podzielimy się najważniejszymi powodami, dla których warto korzystać z WordPressa. Omówimy również wszystkie rodzaje witryn internetowych, które możesz tworzyć za pomocą systemu CMS.

Jednym z najczęstszych wątpliwości na temat WordPressa jest to, że jest to tylko platforma do blogowania. Ale WordPress to o wiele więcej. Chociaż początkowo był on narzędziem do blogowania, przekształcił się w potężne narzędzie do tworzenia witryn i solidny system zarządzania treścią CMS. Jest on łatwy w użyciu i wystarczająco elastyczny, aby tworzyć różne rodzaje stron internetowych. To główny powód, dla którego zyskał tak dużą popularność. WordPress obsługuje 43% wszystkich stron internetowych w Internecie. Ze względu na jego solidne funkcje wiele światowych marek korzysta z WordPressa do obsługi swoich witryn internetowych, m.in. Facebook, The New Yorker, Sony, Disney, Target, The New York Times.

Przyjrzyjmy się, dlaczego warto wybrać WordPressa do stworzenia strony internetowej.

1. Darmowy system CMS

WordPress to darmowe oprogramowanie. Oznacza to, że możesz go swobodnie pobierać, instalować, używać i modyfikować, aby dopasować go do swoich potrzeb. Możesz go użyć do stworzenia dowolnej strony internetowej. Chociaż samo oprogramowanie jest bezpłatne, do jego zainstalowania potrzebujesz nazwy domeny i hostingu. Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie. To jest to, co Twoi użytkownicy wpisują w pasku adresu przeglądarki, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny. Hosting jest jak dom Twojej witryny, w którym przechowywane są wszystkie pliki witryny.

2. WordPress jest łatwy w użyciu

Pomimo tego, że jest najbardziej elastyczną i wydajną platformą, WordPress jest dość łatwy w użyciu dla początkujących. Jest wyposażony w prosty pulpit nawigacyjny z różnymi opcjami menu wymienionymi na pasku bocznym. Możesz łatwo tworzyć posty i strony, dostosowywać projekt witryny, dodawać menu nawigacyjne i nie tylko.

WordPress ułatwia zupełnie początkującym utrzymywanie własnych stron internetowych bez żadnych problemów technicznych. Po pierwsze, na bieżąco są dostępne aktualizacje. WordPress regularnie publikuje podstawowe aktualizacje, które możesz zainstalować jednym kliknięciem. To samo dotyczy wtyczek i motywów WordPress, które publikują własne aktualizacje. Warto tę czynność zlecić firmie zajmującej się administracją Twojej strony internetowej, bowiem na tym etapie trzeba wykonać kopię zapasową strony i często poprawić ustawienia wynikające z aktualizacji funkcjonalności.

3. W pełni konfigurowalny CMS

Większość osób korzystających z WordPressa nie jest ani projektantami stron internetowych, ani programistami. W rzeczywistości większość ludzi zaczyna korzystać z WordPressa bez wcześniejszej wiedzy na temat projektowania stron internetowych. Motywy są łatwe do dostosowania, ponieważ wiele z nich ma własny panel opcji, który pozwala zmieniać kolory, przesyłać logo, zmieniać tło, tworzyć piękne suwaki i naprawdę dostosowywać je do swoich potrzeb bez pisania żadnego kodu.

Możesz także dodać niestandardowe funkcje do swojej witryny WordPress za pomocą wtyczek. Wtyczki WordPress są jak aplikacje dla Twojej witryny, których możesz używać do dodawania zaawansowanych funkcji, takich jak analityka, formularze kontaktowe, obszar członkostwa i nie tylko. Podobnie jak motywy, dostępne są tysiące darmowych i premium wtyczek.

Oprócz dodawania dodatkowych funkcji, niektóre wtyczki pozwalają przekształcić Twoją witrynę w zupełnie nową platformę. Specjaliści od projektowania stron internetowych dokładnie wiedzą, które wtyczki są warte użycia. Część z nich jest płatnych i wszystkie wymagają odpowiedniej konfiguracji, nie warto podejmować się samodzielnej instalacji, bowiem często jedna wtyczka może obciążyć stronę bądź wprowadzić komplikacje przy działających już skryptach. Doświadczeni specjaliści mają tę wiedzę.

4. WordPress jest przyjazny dla SEO

Najlepsza strona internetowa na świecie nie odniesie sukcesu, jeśli nie uzyska żadnego ruchu ani odwiedzających. Na szczęście WordPress został stworzony z myślą o ruchu z wyszukiwarek. WordPress jest napisany przy użyciu wysokiej jakości kodu ze znacznikami semantycznymi. Oznacza to, że Google i inne wyszukiwarki uwielbiają WordPressa. Dlatego witryny WordPress mają wyższą pozycję w wyszukiwarkach niż inne. Aby zoptymalizować swoją witrynę, aby uzyskać jeszcze większy ruch, zalecamy użycie wtyczki Yoast SEO w wersji Premium.

5. WordPress jest bezpieczny

WordPress został opracowany z myślą o bezpieczeństwie i jest bardzo bezpieczną platformą do prowadzenia strony internetowej. Jednak nadal możesz zrobić wiele, aby Twoja witryna była jeszcze bezpieczniejsza przed hakerami, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami. Możesz zainstalować ich bezpłatną wtyczkę bezpieczeństwa WordPress, Sucuri Scanner, aby upewnić się, że Twoja witryna jest chroniona.

6. WordPress jest nieustannie rozwijany

Za WordPressem stoi silna społeczność tysięcy użytkowników, programistów i małych firm. Jako społeczność wszyscy zapewniają, że WordPress pozostanie na dłużej. System CMS przynosi korzyści milionom użytkowników na całym świecie. Jest dostępny w ponad 53 językach i obsługuje również tysiące wielojęzycznych stron internetowych.

Jakie rodzaje stron internetowych można stworzyć za pomocą WordPressa?

WordPress może być używany na wiele różnych sposobów, od prostych stron internetowych po rynki eCommerce i wszystko pomiędzy.

Oto tylko kilka przykładów różnych rodzajów stron internetowych, które można utworzyć za pomocą WordPressa.

  • Blog firmowy
  • Strona internetowa
  • Sklep internetowy np. WooCommerce
  • Sprzedaż kursów on-line i webinarów
  • Landingpage z formularzem
  • Strona zintegrowana z systemem CRM

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na Twoje pytanie, dlaczego warto korzystać z WordPressa. Najlepszym sposobem, aby naprawdę doświadczyć jego mocy, jest jego użycie.

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem strony internetowej w WordPress, skontaktuj się z nami.

BLOG

Marketing i reklama od kuchni – co warto wiedzieć?